To koniec sezonu? PZPN przedłuża zawieszenie rozgrywek!

• autor: PKSUNUM2004, 2020-03-20 18:26

Można było się tego spodziewać. Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił rozgrywki we wszystkich ligach, począwszy od Ekstraklasy do C Klasy do 26. kwietnia br. Czeka nas zatem kolejna przerwa, tym razem 5-tygodniowa. Komunikat brzmi następująco: "Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu."

No cóż. Sądzimy, że zawodowe ligi tj. Ekstraklasa, I oraz II mają jeszcze cień szansy na dokończenie rozgrywek, o ile zainaugurują rozgrywki na przełomie kwietnia i maja. Oczywiście jest to wariant mocno optymistyczny, biorąc pod uwagę postępującą pandemię wirusa SARS-CoV-2. Nieco inaczej ma się sytuacja w niższych ligach (od III do C Klasy), które musiałby rozgrywać mecze system środa/weekend. Jak dla nas jest to niewykonalne, więc ukłujemy teorię, że w drugiej połowie kwietnia zostanie podany komunikat przez PZPN (oraz wojewódzkie ZPN-y) o zakończeniu sezonu (przynajmniej w niższych ligach), co będzie tożsame z zachowaniem ligowego bytu przez UNUM na poziomie przeworskiej A Klasy.

Sytuację będziemy monitorować i na bieżąco informować.

Źródło zdjęcia: łaczynaspilka.pl

...

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNUM BabiceLeśnik Bircza
UNUM Babice 1:3 Leśnik Bircza