Ferie Cup 2K20 - program i terminarz

• autor: PKSUNUM2004, 2020-02-06 21:17

Dwunasta edycja najlepszego turnieju piłkarskiego w gminie Krzywcza zbliża się wielkimi krokami! Zakończyliśmy przyjmowanie zapisów do Ferie Cup 2K20, więc wszystkie zgłoszone drużyny, a także kibiców zapraszamy do hali sportowej w Krzywczy od godziny 7:50 w sobotę 8. lutego 2020 roku. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 8:20. Ostatecznie Ferie Cup 2K20 odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: MŁODZIK, TRAMPKARZ oraz JUNIOR, w których wystąpi łącznie 13. drużyn (75 zawodników).

Ponadto dwa mecze pokazowe rozegrają piłkarze UNUM Babice, którzy zmierzą się z drużyną Przyjaciół Akademii Piłkarskiej UNUM. O ile skład zespołu seniorów babickiego klubu można przewidzieć, o tyle zestawienie personalne ekipy Przyjaciół APU na pewno Was zaskoczy ;)

DBAMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO!

Ubezpieczyliśmy każdego zawodnika biorącego udział w Ferie Cup 2K20. Ponadto w czasie trwania turnieju w hali sportowej obecny będzie ratownik medyczny, który będzie czuwał nad Waszym bezpieczeństwem.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników poczęstunek, dyplomy, medale i nagrody.

Ferie Cup to jedyny cykliczny turniej futsalu w naszej gminie, który zainaugurował w 2009 roku z inicjatywy kibiców UNUM Babice.

Program i terminarz Ferie Cup 2K20 w rozwinięciu.

Liczba drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawia się następująco:

Kategoria MŁODZIK - 7 drużyn

Kategoria TRAMPKARZ - 2 drużyny

KATEGORIA - JUNIOR - 4 drużyny

Program i terminarz meczów Ferie Cup 2K20:

7:50 - 8:00: Wejście na halę sportową. Odbiór deklaracji od niepełnoletnich uczestników kategorii w kategorii MŁODZIK. Zawodnicy przebierają się w szatniach w stroje sportowe.

8:00 - 8:10: Rozgrzewka na parkiecie hali sportowej dla wszystkich drużyn kategorii MŁODZIK

8:15 - 8:20: Powitanie drużyn w kategorii MŁODZIK. Omówienie zasad gry i przedstawienie najważniejszych informacji

KATEGORIA MŁODZIK (system gry KAŻDY Z KAŻDYM)

(Każdy mecz trwa 8 minut, bez zmiany połów)

08:20: SP Babice - SP Reczpol 1
11:02: SP Reczpol 2 FC Trole
11:11: Smerfy Babice SP Ruszelczyce
11:20: SP Reczpol 1 FC Trole

11:30 - 11:35: Dekoracja zawodników w kategorii MŁODZIK oraz powitanie drużyn w kategorii TRAMPKARZ. Omówienie zasad gry, przedstawienie najważniejszych informacji, odbiór deklaracji od niepełnoletnich uczestników

KATEGORIA TRAMPKARZ (system gry MECZ I REWANŻ)

11:35: Ruszelczyce - Babice

I MECZ POKAZOWY

11:50: UNUM Babice - Przyjaciele APU

KATEGORIA TRAMPKARZ

12:05: Babice - Ruszelczyce

II MECZ POKAZOWY (rewanż)

12:20: Przyjaciele APU - UNUM Babice

12:35 - 12:40: Dekoracja zawodników w kategorii TRAMPKARZ oraz powitanie drużyn w kategorii JUNIOR. Omówienie zasad gry, przedstawienie najważniejszych informacji, odbiór deklaracji od niepełnoletnich uczestników

KATEGORIA JUNIOR (system gry KAŻDY Z KAŻDYM)

(Każdy mecz trwa 14 minut, bez zmiany połów)

12:40: FC Koza na woza - Ja Dziki My Dziki
12:55: FC Ulani - Bestia Team
13:10: FC Koza na woza - FC Ulani
13:25: Ja Dziki My Dziki - Bestia Team
13:40: Ja Dziki My - Dziki FC Ulani
13:55: FC Koza na woza - Bestia Team

14:10 - 14:15: Dekoracja zawodników w kategorii JUNIOR oraz podsumowanie i zakończenie turnieju.

ORGANIZACYJNIE O TURNIEJU

Hala sportowa w Krzywczy zostanie otwarta około godziny 7:50. Rozgrywki rozpoczną się około godziny 8:20. Wszystkie godziny rozpoczęcia meczów są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Terminarz meczów będzie dostępny w korytarzu hali sportowej na parterze.

PRZEPISY GRY

Organizator przyjmuje przepisy gry zatwierdzone przez Polski Związek Piłki Nożnej - Komisję ds. Futsalu.

W trakcie meczu czas zatrzymywany jest w następujących sytuacjach:

- wykopnięcie piłki na trybuny lub na korytarz

- przedłużany w czasie przez zawodnika rzut karny, rzut wolny lub rzut rożny

- opóźnianie wybicia piłki przez bramkarza

- kontuzja zawodnika na placu gry

- na prośbę sędziego zawodów

Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę w trakcie meczów?

- słowna obraza sędziego, brutalny faul, użycie wulgaryzmów, zagranie piłki ręką, gra na tzw. "czas" - takie zachowania będą karane żółtą kartką lub dwuminutową karą indywidualną

- warunkiem otrzymania czerwonej kartki, która wyklucza zawodnika z udziału w całym meczu jest naruszenie nietykalności cielesnej sędziego, szczególnie brutalny faul, brutalne wejście wślizgiem lub umyślne zagranie piłki ręką zmierzającej do bramki.

- NAJWAŻNIEJSZE: Absolutnie zabrania się gry wślizgiem. Dotyczy to zarówno zawodników z pola jak i bramkarzy. Każdy wślizg będzie odgwizdany przez arbitra na korzyść drużyny przeciwnej, która zyska rzut wolny.

Porządek w szatniach i na trybunach!

Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione na terenie obiektu sportowego (m.in w szatniach). W szatniach, toaletach, korytarzach pozostawiamy po sobie porządek. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu oraz przyjmowania środków odurzających lub innych podobnie działających substancji zabronionych przez polskie prawo na terenie całej hali sportowej.

Wszyscy uczestnicy Ferie Cup 2K20 w kategorii MŁODZIK, TRAMPKARZ oraz JUNIOR muszą być zameldowani na terenie gminy Krzywcza. W przypadku stwierdzenia uczestnictwa w danym meczu osoby nieuprawnionej do gry (zameldowanej poza gminą Krzywcza, grającej na inne dane osobowe, urodzonej w innym roku niż odnotowanym w formularzu zgłoszeniowym lub odbywającej karę 2 minut) orzeka się walkower dla przeciwników, a piłkarz jest zdyskwalifikowany na okres całego turnieju.

Promyk UrzejowiceUNUM Babice
Promyk Urzejowice 5:0 UNUM Babice