Koniec sezonu w niższych ligach!

• autor: PKSUNUM2004, 2020-05-09 16:53

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych" - brzmi oficjalny komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Niniejsza decyzja powoduje, że awans do Klasy Okręgowej wywalczył San Gorzyce, zajmujący po rundzie jesiennej 1. miejsce w tabeli przeworskiej A Klasy. Awans z przeworskiej Klasy B do A uzyskały Zorza Jagiełła i Błękitni Wierzbna. W następnym sezonie A Klasa gr. Przeworsk będzie liczyła 15. drużyn.

UNUMiści zakończyli sezon 2019/2020 na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 9. punktów.

Gramy czy kończymy sezon? Do 11 maja ostateczna decyzja!

• autor: PKSUNUM2004, 2020-04-21 18:30

W środę, 15. kwietnia 2020 roku, odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski.

Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020 roku. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku.

Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.

"Dzisiejsza narada prezesów Związków Wojewódzkich odbyła się jak zwykle, co miesiąc lub dwa. Poruszany były tematy robocze. Na temat dalszych rozgrywek na razie nie ma żadnych konkretów. Większość Związków chce czekać na rozwój sytuacji i grać, bo wiadomo, że od razu nie jest to możliwe. Jakiekolwiek konkretne decyzje zapadną dopiero na przełomie kwietnia i maja. Jeżeli nie uda się grać to na pewno chcielibyśmy poznać w tej sprawie stanowiska klubów" - podsumował dzisiejszą wideokonferencję Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.

Źródło: podkarpackizpn.pl

To koniec sezonu? PZPN przedłuża zawieszenie rozgrywek!

• autor: PKSUNUM2004, 2020-03-20 18:26

Można było się tego spodziewać. Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił rozgrywki we wszystkich ligach, począwszy od Ekstraklasy do C Klasy do 26. kwietnia br. Czeka nas zatem kolejna przerwa, tym razem 5-tygodniowa. Komunikat brzmi następująco: "Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu."

No cóż. Sądzimy, że zawodowe ligi tj. Ekstraklasa, I oraz II mają jeszcze cień szansy na dokończenie rozgrywek, o ile zainaugurują rozgrywki na przełomie kwietnia i maja. Oczywiście jest to wariant mocno optymistyczny, biorąc pod uwagę postępującą pandemię wirusa SARS-CoV-2. Nieco inaczej ma się sytuacja w niższych ligach (od III do C Klasy), które musiałby rozgrywać mecze system środa/weekend. Jak dla nas jest to niewykonalne, więc ukłujemy teorię, że w drugiej połowie kwietnia zostanie podany komunikat przez PZPN (oraz wojewódzkie ZPN-y) o zakończeniu sezonu (przynajmniej w niższych ligach), co będzie tożsame z zachowaniem ligowego bytu przez UNUM na poziomie przeworskiej A Klasy.

Sytuację będziemy monitorować i na bieżąco informować.

Źródło zdjęcia: łaczynaspilka.pl

Komunikat Podkarpackiego ZPN w sprawie odwołania rozgrywek

• autor: PKSUNUM2004, 2020-03-12 18:20

W związku z decyzją podjętą podczas nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mając na uwadze względy bezpieczeństwa zawodników drużyn uczestniczących w rozgrywkach prowadzonych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej realizując Uchwałę Zarządu PZPN zawiesza wszystkie zaplanowane mecze wszystkich klas rozgrywkowych (IV liga, Klasa Okręgowa, Klasa A, Klasa B, rozgrywki młodzieżowe) do dn. 29.03.2020 r. włącznie.

Nowe terminy meczów zostaną ustalone przez organy prowadzące rozgrywki w późniejszym terminie i podane w oddzielnym komunikacie.

Jednocześnie Podkarpacki ZPN zaleca powstrzymanie się od rozgrywania meczów sparingowych i turniejów.

W związku z zawieszeniem rozgrywek okienko transferowe dla drużyn, które jeszcze nie zainaugurowały rozgrywek, pozostaje otwarte do piątku poprzedzającego rozpoczęcie rozgrywek w danej klasie rozgrywkowej.

Zródło: podkarpackizpn.pl

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNUM BabiceLeśnik Bircza
UNUM Babice 1:3 Leśnik Bircza